Haziran 24, 2024

Yapıştırmalı Plise Perde Tercih Edilmelimi?

0

Plise perde ihtiyacı olanların sıkça sorduğu bir sorudur “Yapışkanlımı yapsak. Montajı daha kolay olur.” sorusu. Bu sorunun oluşmasının sebebi piyasada plise perde montajını bilen kişi sayısının az olması ve imalatını yaptığımız perdelerin istanbul dışına yollandığında nasıl montaj yapılacağını bilmemelerinden kaynaklanıyor.

Firma olarak plise perdelerimizi vidalı, yapışkanlı ve braketli olarak üretiyoruz. Hangisinin montaj açısından daha avantajlı olduğunu açıklayalım..

Yapışkanlı sistem en avantajlısıdır. Ancak sakıncaları vardır.

Öncelikle yapışkanlı sistemde garanti veremiyoruz. Çünkü piyasada bulunan yapışkanların en iyisi olan kırmızı 3M bantlar bir süre sonra sorun çıkarmakta. Özellikle çok güneş alan yerlerde yumuşama yapıp kendini salmakta ve yapışkanlar çıkabilmekte.

Pek çok firma yapışkanlı plise perdelerine garanti vermekte. Ancak yaşadığımız deneyimlerde yapışkanlı plise perdelerin hemen hemen tamamında yapışkanı bir süre sonra bırakmakta.

Piyasada bulunan en iyi Plise Perde yapıştırıcısı yandaki resimde gördüğünüz 3M bantlardır. Yanında mendili ile birlikte gelmekte. Yapıştırılacak alan önce temizce silinir ve kurulanır. Sonra 3M bantı nın yanında gelen mendil ile yapıştırılacak alan silinir. 5 saniye kadar beklenir ve hava almıyacak şekilde sıkıca bastırılarak yapıştırılır.

Eğer yapıştırdığınız perdenizde hava alacak minicikte olsa alan kalırsa yapıştırma bir süre sonra kalkar. O yüzden yapıştırmada çok dikkat etmeniz gerekmekte. Yapıştırma esnasında sıkıca bastırmaya özellikle dikkat etmelisiniz.

Yinede özellikle belirtmek isterizki yapıştırmalı sistemi kullanmamayı tercih edin. Sonradan sıkıntı yaşamaktansa baştan en uygun seçimi yapmaya dikkat edin. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir