Mayıs 21, 2024

Plise Perde`de Nelere Dikkat Edilmeli?

0

Plise perde alırken öncelikle dikkat etmeniz gereken Plise Perde siparişini vereceğiniz kişilerdir. Öncelikle bir sabit telefonu ve adresi olmalı. Bu sizin ilerde bir sorun yaşadığınızda kime sipariş vermişseniz sorunu gidermek için kolayca ulaşabileceğinizi gösterir.

Piyasada sadece plise perde imalatı yapan firma sayısı bir elin parmaklarının sayısını geçmez. Merdiven altı diye tabir ettiğimiz yerlerde yapılan plise perdeler size sıkça sorun çıkaracaktır. Aldığınız perde sorun çıktığında derdiniz olacaktır.

Yine aynı şekilde kendini imalatçı olarak gösterip, sırtında bir çanta ile bu işi yapanlarda mevcuttur. Merdiven altı üretimlerden plise perdeyi alıp son kullanıcıya sunarlar. Bu durumda ilerleyen zamanlarda yaptırdığınız perdeler sinir sisteminizi bozmaya, paranızın hakkını yeterince almamış olmakla sonuçlanır. Kurumsal yapıya sahip, yasal haklarınızı arayabileceğiniz kişi yada kurumlarla çalışmaya özen gösterin.

Sonraki aşamada kumaş seçimi çok önemlidir.

Plise perde kumaşlarında çeşitli farklılıklar bulunmaktadır. Kalite farkı, geçirgenlik farkı, dokuma farkı gibi pek çok faktör plise perde ömründe etkendir. Tabi bu faktörler fiyatlarada yansımaktadır. Ucuz aldığınız plise perde size ilerleyen zamanlarda çıkardığı sorunlardan dolayı daha masraflı gelebilmektedir. Müşterilerimizin bir kısımının pekçok kişiye yaptırdıkları plise perdelerde dokuma ve dokuma ipliklerinden kaynaklanan yırtılmalar başlıca şikayetlerden oluyor. Özellikle Çin`den ithal edilen kumaşlarda yaşanan bu sorun Blackout diye tabir edilen güneş ve ısıyı geçirmeyen kumaşlarda yoğunlaşıyor.

Alttaki resimlerde bize gelen sorunlu plise perde kumaşlarını görüyorsunuz. Bizim kullanmadığımız ancak piyasada ucuz fiyatlara alınıp 1 2 hafta içinde parçalanan plise perde kumaşlarıdır.

Kaliteli kumaşlarla üstte görülen bu tip kumaşlar arasında çok büyük farklarda fiyat farklılıkları bulunmamaktadır. Metrekaresinde 10 TL ile 40 TL arası farklar vardır. Yani 10 metrekarelik plise perdeniz varsa kumaşın cinsine göre 100 tl ile 400 tl arası fark oluşur.

Sadece Plise Perde üreten firmamız kumaşları ve hazır plise perde ürünleri için 3 yıl garanti vermektedir. Kullanım hataları hariç perdenizde bir sorun olduğunda sorunu ücretsiz gidermektedir.


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir