Temmuz 18, 2024

Karartma Plise Perde / Blackout Plise Perde

0

Blackout adı da verilen karartma perde modelleri opak kumaştan elde edilen, dokuma tekniği ve iplik türü ile özel olarak üretilmiş ve perdeler kapalıyken içeriye sızabilen tüm ışığı bloke ederek içeride istenilen karanlık ortamı yaratabilen perde türüdür. Bu perdeler genellikle otel odalarında, yatak odalarında ve sinemaseverler için multimedya odasında veya televizyonun bulunduğu oturma odasında kullanılırlar.

Blackout perde ev dekorasyonlarında yakın geçmişte yaygınlaşmaya başladığını söyleyebiliriz. Bu yüzden de karartma perdelerin kullanım özellikleri hakkında merak edilen pek çok soru oluyor. Bu yazımızda bu konuda sık sorulan sorulara cevap vermeye çalışacağız…

Amerikan blackout  perde bu adla anılır naylonumsu görünümdedir  branda ile kumaş arasında bir dokusu vardır… 100 de 100 ışık keser..

Amerikan blackout perde kumaşı 280 300cm arasındadır

Amerikan karartma perde renkler sınırlıdır krem, Antrasit, açık gri, mavi ve beyaz olarak bulunur. diğer renkleri de sorunuz…

Blackout karartma kumaş olarak hiç ışık geçirmez

Blackout karartma kumaş perde kışın sıcak yazın serin tutar.

Blackout kumaşlar laminasyon işleminden geçer. Yapılan laminasyon işlemi ısıyı soğuk yada sıcak emerek, ısının içeriye yansımasını asgari düzeye indirir.

Güneş geçirgenlik durumunu alttaki videodan izleyebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir