Mayıs 21, 2024

Cam Balkon Perdesi: Plise Perde

0

Cam balkonlara uygulanan pek çok perde çeşidi vardır. Bu perde çeşitlerinin hiçbirisi Plise Perde kadar verimli değildir.

Plise perde nin piyasaya çıkış amacı özellikle cam balkonlar içindir. Daha sonra kulllanım, temizlik kolaylığı anlaşıldıkça hemen hemen her alanda kullanılmaya başlanmıştır.

Cam balkonların kasa profilleri tavan duvarlarında sıfır denebilecek noktada olduğu için Zebra perde, dikey perde yada standart kornişli perde türleri için üst bağlantı elemanlarının bağlanacağı alan kalmamaktadır. Ayrıca cam balkonların açılıp kapanmasında sıkıntı yaratmaktadır.

Oysa plise perde nin böyle bir sorunu yoktur. Plise perde ler cam balkon kanatlarının üzerine bağlandığı için ve kanatla birlikte gidip geldiğinden hiçbir sorun yaşanmaz. Kanatlar bir tarafa toplandığında Plise perde kanatların katlanması esasında herhangi bir sorun çıkarmaz. Camla birlikte katlanır ve kalınlık yaratmaz.

Ayrıca plise perde ler hem yukarıdan aşağı iner, hemde aşağıdan yukarı çıkar. Dilenirse tamamen ortada toplanabilir. Buda gün ışığından sizi tamamen korurken, dışarıdan sizi rahatsız edecek bakışlardanda sizi korumaya alır. Üstten aşağı biraz indirildiğinde de güneş ışınlarından yararlanmanızı sağlar.

Tavanlarınız cam ise plise perde cam tavanlarada uygulanabilir. Plise perde ler tamamen sizin rahatlığınız üzerine dizayn edilmiş perde modelidir.

Cam balkonlarınız için perde konusunda karar verirken anlık olarak değil, iyice araştırıp etüt etmeniz gereklidir. Yoksa ilerleyen zamanlarda keyif ve rahatlık için yaptırdığınız ürün derdiniz olmaya başlar.


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir