Mayıs 21, 2024

Kedi sinekliği dediğimiz ürün evde beslenen kedilerin hem hava alması, hemde dışarısı ile temasının kesilmesi için sunulan ürünlerdir.

Kedi sinekliğini, evcil hayvanlardan olan kedilerin güvenliğini sağlamak amaçlı ev ve işyerlerinde pencere ve kapılara koruma sebebiyle ve her türlü haşerelerden sakınmak için taktırmak gerekir.

Evcil hayvanlar yazın sıcağında evde bunalmasın ve onlar da sineklik sayesinde açılan kapı pencereden gelen hava ile serinlesinler diye kedi Sinekliği taktırmak önemlidir. Aynı zamanda bu sayede ev havalanır ve daha hijyenik olmuş olur hem de bu işlem gerçekleşirken kedilerin güvenliği sağlanıp yazın sıcağında bunalmalarının önüne geçilmiş olur.

Kedi sinekliği kilitli bir yapıdadır. Bu sayede kedi sinekliği açamaz. Her sineklik bu görevi gerektiği şekilde gibi sağlayamaz. Çünkü kediler hırçın yapıya sahip olduğundan bu yüzden kullanılan malzemenin dayanıklı olması önemlidir.

Eve veya işyerine sineklik taktırırken mutlaka iyi bir ön araştırma yapmak gerekir. Ciddi bir denetim güvenlik ve işin uzmanına bu model sinekliğin yaptırılması gerekmektedir. Aynı zamanda bu tarz sinekliği yaptıracağınız yerin vergi levhası olup olmadığına, bu işi kaç yıldır yapıyor olduğuna, evinde kedi köpek bakıp bakmadığına dolayısıyla bu işle ilgili ne kadar tecrübesi olduğuna dikkat edilmesi gerekir. Bundan sonraki aşama ise o firmanın hangi malzemeyi kullanıyor olduğuna ilişkin olmalıdır ve daha evvel bundan dolayı herhangi bir sorun yaşamışlar mı bunun hakkında da araştırma yapmak gereklidir. Bu yüzden kurumsa firmalar daha güvenilir olacaktır.

Kedi Sinekliğinde Renk ve Çeşitlilik Nelerdir?

Çeşitli türleri vardır.

  • Aluminyum Tül: Alüminyum tülleri Style olarak biz tavsiye etmiyoruz. Genel anlamda kediler konusunda iş görsede yumuşak yapıda olduğundan ser bir cisim temasında kolayca yırtılabilmektedir. Buda size extra masraf çıkarır. Ayrıca kedi tırmanmalarında aluminyum tüller deformasyona uğrar. Sinek ve böcekleride engeller.
  • Çelik telli Tül: Style olarak kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Dış etkenlere bağlı olarak paslanma yapmaktadır. Fiyatı diğer tüllere göre yüksek olmasına rağmen 1-2 yıl içinde sıkıntı yaşanmaya başlar. Sineği, böceği engellemez.
  • PVC Kedi Tülü:  Daha çok menfezlerde kullanılan çeşittir. PVC ile yapıldığı için serttir ve kırılması kolaydır. Aynı zamandadış görünümü kapatır.
  • Polyester/Fiberglass:  Tavsiye ettiğimiz kedi tülüdür. Fiyatı diğer tüllere göre biraz yüksek gibi görünsede işlevini tam anlamı ile yapan kedi tülüdür. Sinek ve böcekleri engelleyerek hem kedi tülü hemde sineklik olarak işlev görür. Sert cisimlerde kolay tahribata uğramaz.

Renk olarak standarttır. Aluminyum çerçevesinde 4 çeşit renk olsada, tüller standart antrasittir.

Sineklik ve Kedi Tülü ihtiyaçlarınız için biza ulaşın. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir